Általános Szerződési Feltételek
A CONSTRUTECH RENT KFT. BÉRBEADÓ ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEI
- Általános kikötések
1.1. A gépek és berendezések bérbe adására kötött konkrét Bérleti Szerződés a jelen Általános Szerződési Feltételekkel érvényes.
1.2. A szerződés tárgya olyan gépek, berendezések, amelyek a Bérbeadó tulajdonát képezik, vagy olyan szerződéssel vannak a birtokában, amely lehetővé teszi annak bérbeadását.
1.3. Bérlő hozzájárul ahhoz, hogy a Bérbeadó a Bérlő adatait megvizsgálja, a cégről adatot gyűjtsön, a bemutatott dokumentumokról és a személyazonosságot igazoló iratokról másolatot készítsen. A Bérbeadó ezeket az adatokat csak tevékenységével kapcsolatban, saját üzletmeneti, statisztikai és marketing céljaira használhatja fel, bizalmasan kezeli, harmadik félnek nem adja ki. Bármilyen adatváltozásról, Bérlő 5 napon belül írásban értesíti Bérbeadót.
1.4. Bérlő hozzájárulását adja, hogy amennyiben a Bérbeadóval szembeni fizetési kötelezettségét nem teljesíti és ezért behajtás érdekében Bérbeadó követeléskezelő céget vesz igénybe, úgy jogosult a bérlő adatainak továbbítására a követeléskezelő részére (természetes személynél: név, anyja neve, születési hely és idő, adóazonosító jel, lakcím, telefon, e-mail elérhetőség, jogi személynél: cégnév, cégszám, adószám, telefon, e-mail elérhetőség). A követeléskezelő cég a bérlő adatait a követelés és járulékos költségeinek (adminisztrációs díj, ügyvédi költségek) behajtása céljából a behajtás eredményes befejezésig (peres, peren kívüli és nem peres eljárásban) kezeli.
1.5. Szolgáltatásaink közvetített szolgáltatást is tartalmazhatnak.
- A gépek, berendezések bérletének létrejötte
2.1. A bérlet a bérleti szerződés aláírásával, vagy a gép átadás-átvételével jön létre, mellyel Bérlő elismeri, hogy előzetesen megismerte és elfogadta Bérbeadó honlapján közzétett Általános Szerződési Feltételeket.
2.2. A bérleti szerződés a gép visszaadásának időpontjáig szól, melyet a visszavételi jegyzőkönyv igazol.
2.3. A gép (berendezés) átadás-átvételéről és visszavételéről jegyzőkönyvet kell felvenni, amely egyben teljesítésigazolásnak is minősül. Az átadás-átvételi jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell, hogy a bérlő ismeri a bérbe vett gép és tartozékai rendeltetését és műszaki jellemzőit, a gép műszaki állapotát, az hibamentesen működik, és megtisztított állapotban van. Bérbeadó ismertette a Bérlővel a bérelt gép (berendezés) használatával kapcsolatos előírásokat, tájékoztatta a gép használatával kapcsolatos műszaki és munkavédelmi előírásokról, a szükséges dokumentációkat átadta. Bérlő a gép használatával kapcsolatos jogszabályi előírásokat ismeri. A visszavételi jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell a visszavétel időpontját, a gép műszaki állapotát, tartozékait, az esetleges hiba-, vagy hiányjegyzéket.
2.4. Felek elektronikus úton is szerződhetnek, feltéve, ha Bérlő Bérbeadónak előzetesen átadja a Bérlő ügyvezetőjének (képviselőjének) aláírási címpéldányát, valamint az elektronikus aláíró ügyleti meghatalmazását. Bérbeadó a 2013. évi V. tv. 6:82 §- 6:85 § -ban foglalt az elektronikus úton történő szerződéskötés különös szabályait betartja.
- Bérbeadó jogai és kötelezettségei
3.1. A Bérleti Szerződés időtartama alatt Bérbeadó jogosult a gépet bármikor megtekinteni, ellenőrizni a használat rendeltetésszerűségét és a karbantartás szakszerűségét, jogosult meggyőződni a gépet használó személyzet szakképesítéséről, valamint arról, hogy a Bérlő személyzete ismeri és betartja a gép használatára vonatkozó biztonsági és munkavédelmi előírásokat.
3.2. A Bérbeadó díjmentesen elvégzi a gépek garanciális és kötelező átvizsgálását és szervízelését.
3.3. A Bérbeadó - külön megállapodás esetén - térítés ellenében elvégzi a gép napi karbantartását, biztosítja az üzemeltetéshez és karbantartáshoz szükséges anyagokat és alkatrészeket (üzemanyag, kenőanyag, tömítés stb.).
3.4. A gép meghibásodása esetén csak a Bérbeadó jogosult a javítás elvégzésére vagy elvégeztetésére.
3.5. A Bérbeadó köteles a hibákat elhárítani és a javítást elvégezni. Bérbeadó nem felel a gép állása miatt keletkezett károkért.
3.6. Amennyiben a Bérlő késedelembe esik a bérleti számlák kiegyenlítésével, a Bérbeadó - előzetes felszólítás után - jogosult a gépet (berendezést) Bérbevevő munkaterületéről elszállítani.
3.7. A Bérbeadó jogosult a bérleti díjakat időszakosan felülvizsgálni.
- Bérlő jogai és kötelezettségei
4.1. A Bérlő köteles részletesen megismerkedni a géppel, köteles azt a használati utasításban leírtak szerint rendeltetésszerűen, a Bérleti Szerződésben meghatározott helyen használni. Köteles a gépet munkaidőn túl is zárt vagy őrzött helyen tárolni. A gépet harmadik személynek használatra át nem adhatja. Eltérő megállapodás hiányában >> Bérleti szerződés. és átadás-átvételi jegyzőkönyv << dokumentumban meghatározott területről ki nem viheti. A Bérbeadó előzetes írásbeli hozzájárulása szükséges a bérlet tárgya felhasználási módjának vagy helyének minden változásához. A Bérlő kötelezi magát, hogy a Bérleti Szerződésben rögzített bármely adat megváltozása esetén haladéktalanul tájékoztatja a Bérbeadót.
4.2. Amennyiben azt a jogszabályok megkövetelik, a Bérlő köteles gondoskodni a gép (berendezés) telepítéséhez szükséges hatósági engedélyek megszerzéséről.
4.3. A Bérlő kötelezi magát, az üzemeltetői feladatok ellátására, továbbá arra, hogy a gépet csak megfelelő szaktudással, gyakorlattal rendelkező személyzet használhatja. Vállalja, hogy a munkavédelmi előírásokra a kezelő személyzetet kioktatja, az előírások betartását folyamatosan ellenőrzi.
4.4. A Bérlő kötelezi magát a karbantartási utasításban szereplő, az üzemeltetéshez szükséges rendszeres karbantartás szakszerű elvégzésére az ezzel járó dokumentációs feladatok ellátására. A nem rendeltetésszerű használatból, gondatlanságból, az elmulasztott vagy szakszerűtlenül elvégzett karbantartásból származó javítási és tisztítási költségeket a Bérlő köteles Bérbeadó számára megtéríteni.
4.5. A rendszeres karbantartás és üzemeltetés költségei - eltérő megállapodás hiányában - a Bérlőt terhelik.
4.6. Az elektromos eszközöket kizárólag Fi relével biztosított hálózatról üzemeltetheti. Amennyiben a bérbe adott eszköz áramvédő kapcsolóval (ÁVK) ellátott, úgy annak a jogszabályok szerinti ellenőrzése a bérlő feladata.
4.7. A Bérbeadó előzetes írásbeli hozzájárulása nélkül Bérlő a gépet nem jelölheti meg és azon reklámanyagot nem helyezhet el.
4.8. A Bérlő minden esetben köteles biztosítani a géphez történő hozzáférést a Bérbeadó számára. Ha Bérbeadó szállítja vissza a gépet, akkor Bérlő kötelezettsége Bérbeadót értesíteni írásban a visszaszállítás időpontjáról, helyéről és az átadó személyéről. Ennek elmaradása esetén Bérlő bérleti díj fizetésének kötelezettsége változatlanul fennáll.
4.9 Bérlő a gép visszaadásánál jelen kell, legyen. Amennyiben nincsen jelen és ezért a visszavételi jegyzőkönyvet nem írja alá, ezzel Bérlő visszavonhatatlanul lemond a visszavételi jegyzőkönyvben foglaltak vitatásáról és felel a kárért.
- Bérleti díj, fizetési feltételek
5.1. A Bérlő a bérelt gép (berendezés) használatáért a Bérbeadónak a konkrét bérleti szerződésben meghatározott bérleti díjat fizeti. A határozott időre kötött bérleti szerződés esetén, ha a Bérlő lejáratkor nem hozza vissza a gépet (berendezést), a szerződés határozatlan idejűvé alakul és Bérbeadó napi bérleti díj számlázására jogosult a gép (berendezés) visszavételét igazoló jegyzőkönyv dátumáig, mely egyben a gép visszaadásának időpontja.
5.2. Eltérő megállapodás hiányában a számlák késedelmes fizetése esetén Bérbeadó jogosulttá válik a Ptk. 6:155.§ szerinti késedelmi kamatra (mértéke a késedelemmel érintett naptári félév első napján érvényes jegybanki alapkamat nyolc százalékponttal növelt összege) és minimum 40 € behajtási költségátalány felszámítására a határidőn túli nyitott számlái után.
5.3. A Bérlő tudomásul veszi, hogy bérleti díjfizetési kötelezettsége akkor is fennáll, ha a bérbe vett gépet harmadik személytől függő okok miatt nem tudja használni.
5.4. A bérleti díj fizetése 15 napnál rövidebb bérleti időszak esetén előre, ennél hosszabb bérleti időszak esetén 15 naponként, minden hónap elején és közepén, illetve a szerződés lezárásakor történik átutalással, számla alapján. Amennyiben a bérlés költségviselője a Henkel Magyarország Kft., akkor az általa meghatározott, szokásos fizetési mód az irányadó. Felek együttműködésüket keretszerződéssel szabályozhatják.
- Felelősség, felelősségkorlátozás
6.1. A Bérlő feltétlen felelősséget vállal a bérelt gépért annak átvételétől kezdődően a kijelölt telephelyen történő hibamentes, tiszta állapotban történő visszaadásáig.
6.2. A gép helyrehozhatatlan károsodása, megsemmisülése, jogtalan eltulajdonítása esetén - mely tényről haladéktalanul értesíti Bérbeadót - a Bérlő köteles megfizetni a gép Bérleti Szerződésben meghatározott és általa elfogadott értékét.
6.3. A Bérlő nem felel a gép rendeltetésszerű használata során bekövetkezett elhasználódásért.
6.4. A gép használata során harmadik személynek okozott kárért a Bérlő tartozik felelősséggel. Ilyen esetekről köteles haladéktalanul értesíteni a Bérbeadót.
6.5. A Bérbeadó nem felelős sem a közvetett, sem a közvetlen kárért, amely a Bérlőnél vagy harmadik félnél merül fel a gép és berendezés hibája vagy olyan más ok miatt, amely a Bérbeadó befolyásán kívül esik, vagy amely a Bérlő tevékenysége vagy tevékenységének elmulasztása miatt keletkezik. A Bérbeadó nem vonható felelősségre közvetett károkért. A Bérbeadó szerződésszegése esetén, a Bérlő jogorvoslatának mértéke az esedékessé váló bérleti díjra korlátozódik.
6.6. A gépkezelővel bérbe adott gép esetében a kezelő működésével összefüggésbe hozható közvetlen és közvetett kárért – kivéve a szándékosan okozott, továbbá az emberi életet, testi épséget vagy egészséget megkárosító szerződésszegésért bekövetkezett kárért - Bérbeadó a felelősségét kizárja.
- A Bérleti Szerződés megszűnése
7.1. A határozott időre kötött Bérleti Szerződés a határozott idő elteltével szűnik meg, kivéve, ha a szerződés nem alakul át határozatlan idejűvé.
7.2. A határozatlan idejű szerződés, írásban közölt felmondással és/vagy az eszköz a Bérbeadó részére történő visszaszolgáltatásával szűnik meg.
7.3. A Bérbeadó írásbeli felszólítást követően azonnali hatállyal felmondhatja a szerződést és elszállíthatja a bérlet tárgyát képező gépet, ha a Bérlő megsérti a Bérleti Szerződés és az Általános Szerződéses Feltételek rendelkezéseit, vagy, ha a Bérlő felszámolás alá kerül vagy megszűnik. Ebben az esetben Bérlő nem akadályozhatja meg a berendezés elszállítását, biztosítja Bérbeadó szabad bejutását a munkaterületre.
- Záró rendelkezések
8.1. Az ezen szerződésben nem szabályozott kérdésekben A fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Korm. rendelet ill. a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. tv. vonatkozó rendelkezéseit kell alkalmazni, különösen az alábbi jogszabályhelyeket:
XLIV. Fejezet
A bérleti szerződés
- A bérleti szerződés általános szabályai
6:331. § [Bérleti szerződés]
(1) Bérleti szerződés alapján a bérbeadó meghatározott dolog időleges használatának átengedésére, a bérlő a dolog átvételére és bérleti díj fizetésére köteles.
(2) A jogok időleges gyakorlásának más személy részére ellenérték fejében történő átengedésére a dologbérlet szabályait kell megfelelően alkalmazni.
6:332. § [A bérbeadó szavatossága]
(1) A bérbeadó szavatol azért, hogy a bérelt dolog a bérlet egész tartama alatt szerződésszerű használatra alkalmas, és megfelel a szerződés előírásainak. Erre a szavatosságra a hibás teljesítés miatti szavatosság szabályait azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy a bérlőt az elállás helyett a felmondás joga illeti meg, kicserélést pedig nem követelhet.
(2) A bérbeadó szavatol azért, hogy harmadik személynek nincs a bérelt dologra vonatkozóan olyan joga, amely a bérlőt a használatban korlátozza vagy megakadályozza. Erre a kötelezettségre a jogszavatosság szabályait azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy a bérlő elállás helyett a szerződést felmondhatja.
(3) Ha a bérelt dolog lakás vagy emberi tartózkodás céljára szolgáló más helyiség, és az olyan állapotban van, hogy használata az egészséget veszélyezteti, a bérlő a szerződést felmondhatja akkor is, ha erről a tényről a szerződés megkötésekor vagy a dolog birtokbavételének időpontjában tudott vagy tudnia kellett. Erről a jogról a bérlő érvényesen nem mondhat le.
6:333. § [A dolog használata]
(1) A bérlő a dolgot rendeltetésének és a szerződésnek megfelelően használhatja.
(2) A bérbeadó a bérlő szükségtelen háborítása nélkül jogosult ellenőrizni a használatot.
(3) Ha a bérlő a bérbeadó felhívása ellenére folytatja a nem rendeltetésszerű vagy a szerződésnek egyébként nem megfelelő használatot, a bérbeadó felmondhatja a szerződést.
(4) Ha a bérlő a dolgot jogosulatlanul alakította át, a bérbeadó felhívására köteles az eredeti állapotot helyreállítani.
6:334. § [A használat átengedése harmadik személy részére]
(1) A bérelt dolgot a bérlő a bérbeadó hozzájárulásával jogosult albérletbe vagy harmadik személy használatába adni.
(2) Ha a bérlő a dolgot a bérbeadó hozzájárulásával adta albérletbe vagy más használatába, az albérlő és a használó magatartásáért úgy felel, mintha a dolgot maga használta volna.
(3) Ha a bérlő a dolgot a bérbeadó hozzájárulása nélkül adja albérletbe vagy engedi át másnak használatra, azokért a károkért is felel, amelyek e nélkül nem következtek volna be.
6:335. § [Költségviselés]
(1) A dolog fenntartásával járó kisebb költségeket a bérlő, a többi költséget és a dologgal kapcsolatos terheket a bérbeadó viseli.
(2) A bérlő köteles a bérbeadót értesíteni, ha a dolgot károsodás veszélye fenyegeti vagy a bérbeadót terhelő munkálatok elvégzésének szükségessége merül fel.
(3) A bérbeadó jogosult arra, hogy az őt terhelő munkákat elvégezze, és a dolgot fenyegető károk elhárításához szükséges intézkedéseket megtegye.
(4) A bérlő a bérbeadót terhelő munkálatokat a bérbeadó helyett és költségére elvégezheti, ha azokat a bérbeadó nem végzi el.
6:336. § [A bérleti díj]
(1) A bérlő a bérleti díjat havonta előre köteles megfizetni. Ha a bérleti szerződés egy hónapnál rövidebb időre jön létre, a bérleti díj a szerződés megkötésekor esedékes.
(2) Arra az időre, amely alatt a bérlő a dolgot a saját érdekkörén kívül felmerült okból nem használhatja, bérleti díj nem jár.
(3) A bérleti díj vagy a bérlőt terhelő költségek és terhek megfizetésének elmulasztása esetén a bérbeadó jogosult a szerződést felmondani, ha a bérlőt megfelelő határidő tűzésével és a következményekre való figyelmeztetéssel a fizetésre felszólította, és a bérlő e határidő elteltéig sem fizetett.
6:337. § [Törvényes zálogjog]
(1) Ingatlan bérbeadóját zálogjog illeti a bérleti díj és a költségek erejéig a bérlőnek a bérlemény területén levő vagyontárgyain.
(2) A bérbeadó mindaddig, amíg zálogjoga fennáll, megakadályozhatja a zálogjoggal terhelt vagyontárgyak elszállítását.
(3) Ha a bérlő kifogásolja a zálogjog fennállását, terjedelmét vagy azt, hogy a bérbeadó a követelésére teljes fedezetet nyújtó vagyontárgyakon felül más vagyontárgyak elszállítását is megakadályozta, a bérbeadó nyolc napon belül köteles zálogjogát bírósági úton érvényesíteni. Ha ezt elmulasztja, zálogjoga megszűnik.
(4) Ha a bérlő a zálogjoggal terhelt dolgot a bérbeadó engedélye nélkül elszállítja, és más megfelelő biztosítékot nem nyújt, a bérbeadó követelheti a dolognak a bérlő költségén való visszaszállítását. A dolog visszaszállításával a zálogjog feléled.
6:338. § [A határozott idejű bérlet megszűnése és a dolog elpusztulása]
(1) Ha a határozott időre kötött bérleti szerződésben megállapított idő eltelte után a bérlő a dolgot tovább használja, és ez ellen a bérbeadó a szerződésben megállapított idő elteltétől számított tizenöt napos jogvesztő határidőn belül nem tiltakozik, a határozott időre kötött szerződés határozatlan időtartamúvá alakul át.
(2) Megszűnik a szerződés, ha a dolog elpusztul.
6:339. § [A bérleti jogviszony megszüntetése rendes felmondással]
(1) A határozatlan időre kötött szerződést bármelyik fél rendes felmondással felmondhatja
a) napi bérleti díj kikötése esetén bármikor, egyik napról a másikra;
b) heti bérleti díj kikötése esetén a hét végére, legkésőbb a hét első napján;
c) havi bérleti díj kikötése esetén a hónap végére, legkésőbb a hónap tizenötödik napjáig;
d) hosszabb időszakra kikötött bérleti díj esetén a szerződésben meghatározott időszak végére, legkésőbb az azt megelőző harmincadik napig.
(2) A határozott időre kötött szerződést bármelyik fél rendes felmondással felmondhatja a törvényes felmondási idő betartásával idő előtt gyakorolható felmondási jog esetén a hónap végére, legkésőbb a hónap tizenötödik napjáig.
(3) Ha a felmondás nem az (1) bekezdésben meghatározott határidő betartásával történik, a bérleti jogviszonyt a felmondás közlését követő bérleti időszak végére felmondottnak kell tekinteni.
(4) A bérlő örökösei a határozott időre kötött bérleti szerződést harminc napon belül rendes felmondással felmondhatják. A felmondási időt
a) ha hagyatéki eljárásra nem került sor, az örökhagyó halálától;
b) hagyatéki eljárás esetén a teljes hatályú hagyatékátadó végzés jogerőre emelkedésének napjától;
c) öröklési per esetén a bírósági ítélet jogerőre emelkedésének napjától
kell számítani.
6:340. § [A bérelt dolog átruházása]
(1) A bérlő köteles megengedni, hogy aki a dolgot meg kívánja venni, azt a bérlő szükségtelen háborítása nélkül megtekinthesse.
(2) Ha a bérbeadó a bérleti szerződés megkötését követően a bérbe adott dolog tulajdonjogát átruházza, a tulajdonos személyében bekövetkezett változással a bérleti szerződésből fakadó jogok és kötelezettségek tekintetében az új tulajdonos lép a bérbeadó helyébe. A bérbeadó és az új tulajdonos a bérlővel szemben egyetemlegesen kötelesek helytállni a bérbeadót a bérleti szerződés alapján terhelő kötelezettségek teljesítéséért.
(3) A bérbe adott dolog új tulajdonosa a határozott időre kötött bérletet felmondhatja, ha őt a bérlő a bérleti viszony fennállása vagy lényeges feltételei tekintetében megtévesztette.
6:341. § [A felek jogai és kötelezettségei a bérlet megszűnésénél]
(1) A bérlő a bérlet megszűnése előtt köteles megengedni, hogy az, aki a dolgot bérbe kívánja venni, azt megfelelő időben és módon megtekinthesse.
(2) A bérlet megszűnése után a bérlő köteles a dolgot a bérbeadónak visszaadni; a bérbeadóval szemben fennálló, a bérleti jogviszonyból keletkezett követeléseinek kiegyenlítéséig azonban a dolgot annak használata nélkül visszatarthatja.
(3) Ha a bérlő a dolgot jogosulatlanul tartja vissza, a visszatartás idejére a szerződés alapján kikötött bérleti díjat köteles megfizetni, ezt meghaladóan pedig minden olyan kárért felel, amely e nélkül nem következett volna be.
(4) A bérlő mindazt, amit a saját költségén a dologra felszerelt, a dolog épségének sérelme nélkül leszerelheti.
6:77. § [Általános szerződési feltétel]
(1) Általános szerződési feltételnek minősül az a szerződési feltétel, amelyet az alkalmazója több szerződés megkötése céljából egyoldalúan, a másik fél közreműködése nélkül előre meghatározott, és amelyet a felek egyedileg nem tárgyaltak meg.
(2) Az általános szerződési feltételt alkalmazó felet terheli annak bizonyítása, hogy a szerződési feltételt a felek egyedileg megtárgyalták.
6:78. § [Az általános szerződési feltétel szerződéses tartalommá válása]
(1) Az általános szerződési feltétel akkor válik a szerződés részévé, ha alkalmazója lehetővé tette, hogy a másik fél annak tartalmát a szerződéskötést megelőzően megismerje, és ha azt a másik fél elfogadta.
(2) Külön tájékoztatni kell a másik felet arról az általános szerződési feltételről, amely lényegesen eltér a jogszabályoktól vagy a szokásos szerződési gyakorlattól, kivéve, ha megfelel a felek között kialakult gyakorlatnak. Külön tájékoztatni kell a másik felet arról az általános szerződési feltételről is, amely eltér a felek között korábban alkalmazott feltételtől.
(3) A (2) bekezdésben leírt feltétel akkor válik a szerződés részévé, ha azt a másik fél a külön tájékoztatást követően kifejezetten elfogadta.
6:79. § [Fogyasztóval szembeni többletkövetelés szerződéses tartalommá válása]
Az a feltétel, amely a vállalkozást a szerződés szerinti főkötelezettsége teljesítéséért járó ellenszolgáltatáson felül további pénzbeli követelésre jogosítja, akkor válik a szerződés részévé, ha azt a fogyasztó - külön tájékoztatást követően - kifejezetten elfogadta.
6:80. § [Szerződési feltételek ütközése]
Ha az általános szerződési feltétel és a szerződés más feltétele egymástól eltér, az utóbbi válik a szerződés részévé.
6:81. § [Általános szerződési feltételek ütközése]
(1) Ha az általános szerződési feltételekre utalással közölt ajánlatot a másik fél saját általános szerződési feltételeivel fogadja el, és az általános szerződési feltételek egymással nem ellentétesek, mindkét fél általános szerződési feltételei a szerződés részévé válnak.
(2) Ha az általános szerződési feltételek nem lényeges kérdésben eltérnek egymástól, a szerződés létrejön, és az egymással ellent nem mondó általános szerződési feltételek válnak a szerződés részévé.
(3) Ha az általános szerződési feltételek között a szerződés lényeges kérdésében van eltérés, a szerződés nem jön létre.
Az elektronikus úton történő szerződéskötés különös szabályai
6:82. § [Tájékoztatás elektronikus úton történő szerződéskötés esetén]
(1) Elektronikus úton történő szerződéskötés esetén az elektronikus utat biztosító fél köteles a szerződéskötésre vonatkozó jognyilatkozatának megtételét megelőzően a másik felet tájékoztatni
a) a szerződéskötés technikai lépéseiről;
b) arról, hogy a megkötendő szerződés írásba foglalt szerződésnek minősül-e, az elektronikus utat biztosító fél rögzíti-e a szerződést, továbbá, hogy a szerződés utóbb hozzáférhető lesz-e;
c) azokról az eszközökről, amelyek az adatok elektronikus rögzítése során felmerülő hibák azonosítását és kijavítását a szerződési jognyilatkozat megtételét megelőzően biztosítják;
d) a szerződés nyelvéről; és
e) ha ilyen létezik, arról a szolgáltatási tevékenységre vonatkozó magatartási kódexről és annak elektronikus hozzáférhetőségéről, amelyet az elektronikus utat biztosító fél magára nézve kötelezőnek ismer el.
(2) Az elektronikus utat biztosító fél köteles az általános szerződési feltételeit olyan módon hozzáférhetővé tenni, amely lehetővé teszi a másik fél számára, hogy tárolja és előhívja azokat.
6:83. § [Az adatbeviteli hibák javítása]
Az elektronikus utat biztosító fél köteles megfelelő eszközökkel biztosítani, hogy a másik fél az adatok elektronikus rögzítése során felmerülő hibákat szerződési jognyilatkozatának megtételét megelőzően kijavíthassa. Ha az elektronikus utat biztosító fél e kötelezettségének nem tesz eleget, a másik fél szerződési jognyilatkozatát megtámadhatja.
6:84. § [Elektronikus szerződési jognyilatkozat és annak visszaigazolása]
(1) Az elektronikus úton tett szerződési jognyilatkozat akkor válik hatályossá, amikor az a másik fél számára hozzáférhetővé válik.
(2) Az elektronikus utat biztosító fél köteles a másik fél szerződési jognyilatkozatának megérkezését elektronikus úton késedelem nélkül visszaigazolni. A fél mentesül az ajánlati kötöttség alól és a szerződés teljesítésére nem kötelezhető, ha a visszaigazolás a másik félhez nem érkezik meg késedelem nélkül.
6:85. § [Az elektronikus szerződéskötési szabályok hatálya és kógenciája]
(1) E fejezet rendelkezéseit - az elektronikus úton tett szerződési jognyilatkozat hatályossá válására vonatkozó rendelkezés kivételével - elektronikus levelezés vagy azzal egyenértékű egyéni kommunikációs eszközzel kötött szerződés esetén nem kell alkalmazni.
(2) Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződéskötés esetén az e fejezet rendelkezéseitől eltérő megállapodás semmis.
8.2. Bérlő reklamációit ezeken a módokon intézheti: elsősorban forduljon az illetékes kirendeltséghez vagy üzletághoz, majd eredménytelenség esetén Bérbeadó ügyvezetéséhez.
8.3. Jelen Általános Szerződés Feltételek a www.toolsforrent.hu weblapon is megtekinthető.